/Files/images/180217_16.jpg

БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ - для батьків

Щодо проведення Дня безпечного Інтернету (Лист МОНУ від 01.02.2011 № 1/9-59) З кожним роком все більше українських дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. Можливість підключитися до мережі не тільки через ПК, але й за допомогою мобільних телефонів сприяє цій тенденції. Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості. Проте, оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди безпечної. У зв'язку із цим виникає проблема забезпечення безпеки дітей. А хто їм може в цьому допомогти, якщо не батьки?

Детальніше з порадами можна ознайомитись за цим покликанням: "Безпека в Інтернеті"

/Files/images/01.jpg

Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям

Міністерство соціальної політики інформує, що Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із навчально-реабілітаційним центром „Джерело“ підготували брошуру „Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям“.

Брошура містить інформацію про порядок дій для оформлення інвалідності дитині, види допомог та підтримки, на які має право дитина з інвалідністю, та порядок їх отримання, інклюзивну освіту, а також рекомендації щодо батьківської підтримки дитини, облаштування домашнього та освітнього простору тощо.

Переглянути брошуру можна за посиланням: «Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям»

/Files/images/01.jpg

Питання, які допоможуть краще пізнати дітей

Соціально-психологічна служба повідомляє

Якщо б у тебе була можливість стати невидимим на один день, що б ти зробив? Коли діти стають дорослими? Якою твариною ти б хотів бути? Чому? Ти б хотів у своїй кишені тримати вічний смаколик чи кошеня? Що тобі найбільш незрозуміле у дорослих? Що найнеприємніше тобі коло-небудь говорили про тебе? Якщо б у тебе була можливість змінити в мені щось одне, що б це було? Яке правило в нашій сім’ї найважливіше? Опиши себе за допомогою 3 слів. Що таке кохання? Якщо б ти мав ресторан, які б страви ви б там готували? Які три бажання ти б згадав, якщо б у тебе була чарівна паличка? Якщо б тобі довелося віддати ксі свої іграшки комусь, хто б це був? Як зробити іншу людину щасливою? Що б ти більше хотів: зменшитися до розмірів мурашки чи збільшитись до розмірів хмарочоса? На чому б ти хотіла подорожувати: на космічному кораблі чи на драконі? Скільки ти матимеш дітей, коли виростеш?

/Files/images/01.jpg

Межі дозволеного - Батькам. Соціально-психологічна служба повідомляє.

Коли відбувається ось небезпечне, шкідливе, нешанобливе у ставленні до себе, інших, довкілля – це треба ЗУПИНИТИ. Як домовитися про рамки:

1. Розкажіть дитині, що хочете, щоб вона робила і чому.

2. Розкажіть, що ви зробите, якщо вона цього не зробить.

3. Розкажіть, коли ви це зробите. «Я ставлю таймер на 10 хв. Щоб ти обрав, що вдягнути. Якщо до сигналу ти це не зробиш, я сама оберу одяг. Вирішуй!»

4. Виконувати свої обіцянки. Коли домовляєтесь, запитай себе, чи справді готові виконати обіцяне?

5. Авторитетно і впевнено кажіть дитині «НІ!», «СТОП!» - ці важливі слова вона вивчить для самозахисту.

Діти вчаться поступово. Будьте поруч, повторюйте, пояснюйте. І дитина вивчить межі.

З Інтернет-джерел

/Files/images/01.jpg

Соціально-психологічна служба інформує. Емоційне вигорання. 8 способів запобігти

Шукайте те, що наповнює вас радістю.

Знаходьте час на своє улюблене заняття

Відпочивайте не менше 7-8 годин

Робіть дні «інформаційного відпочинку» від ТБ і ФБ

Навчіться керувати своїми емоціями

Робіть короткі паузи протягом дня

Відмовляйте ввічливо, але переконливо

Думайте про щось хороше

/Files/images/01.jpg

Для випускників та батьків!

1) тривалість національного мультипредметного (НМТ) тесту 120 хв.

https://testportal.gov.ua/do-uvagy-uchasnykiv-nmt-tryvalist-testu-teper-120-hvylyn/?fbclid=IwAR1RdpDFBcIy27OAUmDT0CtsWTqrIxl_1x3JX3OlMXsuB3qr705l0vs5tRQ

2) Упродовж найближчих двох-чотирьох днів, особи, які створювали реєстраційні картки учасників ЗНО, отримають смс-повідомлення від Centr_ZNО, де буде зазначено прізвище потенційного учасника національного мультипредметного тесту, а також логін та пароль – дані для входу на Інформаційну сторінку.

https://testportal.gov.ua/do-uvagy-uchasnykiv-nmt-ne-propustit-sms-povidomlennya/?fbclid=IwAR2WF8xUqyUnuqGs_al5pvG5b4vemlyca5dN71i1i_3k5k2cQkZv7YvOZvs

/Files/images/01.jpg

Соціально психологічна служба. Як словами підтримати дитину. 10 найкращих фраз батьківської підтримки

1. У тебе все вийде.

2. Спробуй зробити це сам/сама.

3. Це твій вибір, ми його поважаємо.

4. Ми завжди поруч з тобою!

5. Ти – наше щастя!

6. Ми тобі довіряємо.

7. Завжди будь самим собою/ сама собою.

8. Помилятися – це нормально.

9. Будь впевненим/впевненою.

10. Ми любимо тебе, щоб не трапилося!

З джерел Інтернету

/Files/images/01.jpg

Як говорити з дітьми про війну?

З 5 важливими порадами можна ознайомитись за цим покликанням: «Як говорити з дітьми про війну»

/Files/images/01.jpg

Як захистити дитячу психіку під час війни

1. Казка та супергерої. Пригадайте чи вигадайте казку, де герой проходить випробування на сміливість та можливість витрамати щось неприємне.

- Це допоможе дитині зрозуміти ситуацію, допоможе механізм адаптації.

2. Ігри на позитивну уяву. Включіть уяву. Пограйте гру «А зараз вигадаємо щось кольорове, щось дивне і інше».

- Так ми зменшимо вплив страху від замкнутого простору.

3. Розповіді про Янголів, що охороняють. Уявіть собі великі крила Янголів, що боронять наших солдат і нас.

- Так ми допоможемо дітям відчути себе в безпеці.

4. Малюнки захисникам. Коли в дитини виникає запитання, чим ми можемо допомогти, - створюйте з дітьми малюнки і сміливо викладайте їх у соціальні мережі.

- Так дитина побачить і відчує, що вона теж робить важливе.

5. Активна діяльність. Фізичні ігри, дихальні вправи, допомога по дому, навчання за планом, вивчення іноземної мови.

- Так ми допомагаємо організму стабілізувати психічну систему.

/Files/images/01.jpg

Турбота про емоційний стан дитини

1. Заохочувати активну гру дитини з однолітками - це знизить внутрішню напругу дитини.

2. Пропонуйте ігри з піском, водою, глиною, водою.

3. Читайте дітям оповідання та казки, де описується подолання страху героями.

4. Дайте дитині зрозуміти, що ви всерйоз ставитеся до її переживань, що відчуття, які вона переживає (тривогу, страх, гнів, безпорадність) – нормальні.

5. Заохочуйте ігри на реагування агресії. Дитина може захищатися, «озброюватися», нападати. Усе це є нормальним способом дитини впоратися зі стресом.

6. Поговоріть з дитиною про її почуття, яких вона зазнала або відчуває. Ви можете сказати, що багато людей відчували тривогу, страх, гнів, безпорадність, І ці почуття – нормальні.

ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ!

/Files/images/01.jpg

Без паніки: як заспокоїти дітей під час війни? Поради психологів

Росія розпочала повномасштабну війну проти України, тому всі почуваються тривожно. Однак зараз головне – не панікувати і підтримувати близьких, особливо найвразливіших – дітей. Психологині Світлана Ройз і Катерина Гольцберг опублікували у Facebook поради, як заспокоїти дітей під час війни.

Як говорити з дітьми?

"Коли говорите – зберігайте спокій. Нехай з дитиною говорить та людина, яка найбільш спокійна. Варто сказати, що ви відповідально ставитесь до ситуації і зробите все, щоби захистити себе і їх.

Армія на варті! Ми готові до відсічі!", – радить Катерина Гольцберг

Дорослий має демонструвати надійність і спокій. Психологиня також радить обговорювати "цивільну оборону" як у закладах освіти, так і вдома.

Правила для "цивільної оборони":

Слухати "старшого" – вчителя, батька, маму. Не сперечатися, слідувати за тим, хто відповідальний за безпеку зараз. Домовитися з рідними прозв'язокна випадок втрати мобільного зв'язку,де зустрічатися, де можна переховуватися.

Зараз будуть доречні: обійми; гумор; рутинні справи (сумісні); квадратне дихання (вдихаємо – затримка дихання – видихаємо – затримка дихання); комп'ютерні ігри; пиття теплих (не холодних, не гарячих) напоїв; розповідання казок, історій, читання дітям вголос; мультики, серіали; смачна їжа.

За Інтернет джерелами

/Files/images/01.jpg

Про реагування на спалах поліомієліту

В Україні зареєстровано 2 випадки паралітичного поліомієліту серед дітей. Захворіли діти з Рівненської та Закарпатської областей. При обстеженні 19 контактних виявили, що діти виділяють вірус з фекаліями, але не мають симптомів хвороби. Вірус поліомієліту передається дуже легко від людини до людини: через слину, через іграшки, овочі, фрукти, воду. На 1 паралітичний випадок припадає 100 з симптомами застуди або харчового отруєння. Противірусних ліків проти поліомієліту досі не винайшли!

Детальніше читаємо за цим покликанням - "Спалах поліомієліту"

/Files/images/01.jpg

Пам'ятка на зимові канікули

З метою попередження нещасних випадків татравматизму, адміністрація школи просить вас ознайомитись з правилами техніки безпеки під час зимових канікул, з обов’язковим їх дотриманням:

З порадами можна ознайомитись за цим покликанням "Під час зимових канікул будьте обережні!"

/Files/images/01.jpg

Як поводитися батькам та оточенню схильної до суїциду дитини

Стратегічними напрямками батьківської допомоги дітям із суїцидальним ризиком спеціалісти вважають поліпшення сто­сунків у сім'ї, підвищення самооцінки, самоповаги дитини, а також покращення спілкування у родині. Усі ці заходи мають призвести до піднесення самоцінності особистості дитини, її життя до такої міри, коли суїцидальні дії втрачають будь-який сенс.

Детальніше читаємо тут - "Як поводитися батькам..."

/Files/images/01.jpg

Інформаційний вісник для батьків

Оскільки останнім часом спостерігається зростання суїцидальної активності населення і дітей у тому числі, виникла потреба в організації профілактичної роботи щодо попередження суїцидів серед дітей та підлітків. З метою запобігання участі неповнолітніх у таких небезпечних суїцидальних групах (іграх), квестах, контентах соціальних мереж «ВКонтакте», «Instagram», як «Біжи або помри», «Рудий Лис», «Синій Кит», «f57», «f58», «Червона сова», у школі було проведено ряд заходів.

Практичний психолог Бондаренко О. Є. провела заняття з елементами тренінгу для учнів 7-го та 8-го класу на тему «Цінності в житті молодої людини», «Життя – найцінніший скарб», перегляд відеоролику «Станція призначення – життя», семінар-тренінг для педагогів на тему «Фактори, що впливають на суїцидальну поведінку молоді та шляхи допомоги при потенційній можливості суїциду» з метою роз’яснення основних причин, ознак суїцидальної поведінки підлітків та збереження психічного здоров’я дітей.

Класні керівники провели бесіди на тему « Я – це Я», «Безпечний інтернет: правила поведінки», спрямовані на формування в учнів впевненості у собі, позитивного ставлення до життя, покращення комунікативних вмінь та підвищення самооцінки.

На сайті школи постійно оновлюються матеріали просвітницького характеру з питань профілактики суїциду, про необхідність посилення батьківської уваги до власних дітей і проблем, пов’язаних з особливостями підліткового віку, здійснення протягом усієї доби батьківського контролю за місцезнаходженням і зайнятістю дітей, спостереження за їх психоемоційним станом, у разі помічених змін у настрої, поведінці. Зокрема, щоб підлітки не потрапили в такі групи, батькам треба більше уваги приділяти психологічному стану дитини. Також необхідно:

1. Встановити функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини за її згодою.

2. Перевіряти шкіру дитини на наявність тілесних ушкоджень, особливо порізів. У разі виявлення з’ясувати, за яких обставин вони з’явилися.

3. Перевіряти акаунти дитини в соцмережах, поставивши її до відома. Варто час від часу перевіряти і стежити за групами, до яких долучився підліток.

4. Обов'язково переглядати фото і відеофайли з гаджетів дитини.

5. Звертати увагу на коло спілкування підлітка.

6. Стежити, щоб у вільний час дитина була зайнята чимось корисним, наприклад, відвідувала спортивні або культурно-мистецькі секції.

/Files/images/01.jpg

Поради психолога. Сім’я і адаптація дитини до школи

Надзвичайно велике місце в адаптації дитини до школи належить сім’ї. Тому велике значення в профілактиці труднощів адаптації має поглиблена психологічна консультація на основі тестування та спостереження. Батькам необхідно давати рекомендації з урахуванням індивідуальних особливостей дитини – як правильно підготувати її до школи, які проблеми спіткають майбутнього школяра вже в процесі навчання, як подолати труднощі адаптаційного періоду.

Як можуть допомогти батьки? Про це ви дізнаєтесь, перейшовши за посиланням – «Сім’я і адаптація дитини до школи»

/Files/images/01.jpg

Психоемоційний стан - основа здоров'я особистості.

Всі ми свого часу були підлітками і пройшли через труднощі підліткового віку.Але тільки стаючи батьками, ми можемо в повній мірі оцінити проблеми дітей цього віку. Психологи виділяють певні типи психоемоційного стану підлітків.

Детальніше читаємо тут – «Психоемоційний стан»

/Files/images/01.jpg

Типові варіанти батьківської поведінки і відносин, що стимулюють позитивну поведінку в дітей(за Д. Льюісом)

Детальніше читаємо тут – «Типові варіанти»

/Files/images/01.jpg

«Батьківський контроль»

Учасники освітнього процесу мають бути поінформовані про те, які саме послуги в сфері психологічного забезпечення освітнього процесу та в якому порядку вони можуть отримати, в тому числі дистанційно.

З відповідною інформацією можна ознайомитись тут - "Батьківський контроль"

/Files/images/01.jpg

Як виховувати уважність дітей? Ефективні поради

Уважність – це важлива риса кожної особистості. Що потрібно зробити аби розвинути її у дітей? Як зацікавити і утримати увагу дитини на чомусь одному? Це хвилює як турботливих батьків, так і педагогів. І от останнім – найважче. Якими б цікавими уроки не були, але яскраві картинки і відеоігри привертають до себе більшу увагу. Тож чи є дієві способи розвинути уважність у школярів?

Детальніше читаємо тут - "Як виховувати уважність дітей?"

/Files/images/01.jpg

Наказ відділу освіти Золочівської РДА "Про організацію харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів району у 2020 році" за № 127 від 1 вересня 2020 року

Керуючись Законом України «Про загальну середню освіту», ст.5 Закону України «Про охорону дитинства», постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 року №1591 «Про затвердження норм харчування в навчальних та оздоровчих закладах», «Порядком організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах», затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005р №242/329, Постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2003р. №850 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах», рішенням ХLIХ(позачергової) сесії Золочівської районної ради № 575 від 07лютого 2020року «Про харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів району».

З повним текстом Наказу можна ознайомитись за цим посиланням - "Наказ №127"

/Files/images/01.jpg

Пам’ятка для батьків про тимчасовий порядок організації навчально-виховного процесу у Білокамінському НВК під час пандемії СОVID-19

Розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою короновірусом SARS-CoV-2», на підставі Рекомендацій щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2020-2021 н.р. постанова № 50 від 22 серпня 2020 року МОЗ України «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19​)».

З повним текстом документу знайомимось за цим посиланням - "Пам'ятка батькам"

/Files/images/01.jpg

Щодо проходження медичного огляду у 2020-2021 навчальному році

З роз'ясненнями щодо проходження медичного огляду у новому 2020-2021 навчальному році ви можете ознайомитись за посиланням - "Про медичний огляд"

/Files/images/01.jpg

До уваги батьків та дітей! Ми перебуваємо на карантині, а не на канікулах.

Протягом останніх днів спостерігається скупчення дітей та підлітків на дитячих, спортивних майданчиках населених пунктів Білокамінської сільської ради.

На засіданні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Львівської облдержадміністрації 16 березня 2020 року було вирішено заборонити збори людей у групах понад 10 осіб.

Дирекція НВК звертається до Вас з проханням забезпечити обмеження будь-якого перебування дітей у людних місцях, пересування між населеними пунктами учнівської молоді, дітей без потреби та всілякого уникнення, за можливості, контактів з однолітками. Закликаємо утримуватися від будь-яких непотрібних поїздок, подорожей тощо.

/Files/images/01.jpg

Карантин у школах – діти самі вдома. Відповідальність і обов’язки

У зв’язку з оголошенням у школах про введення карантину діти залишаютьсявдома. Добре, якщо є бабусі, сусідки, знайомі, які можуть придивитись за дитиною. А якщо нема? Чим зайняти дітей, коли вони вдома самі? З повним текстом документу знайомимось тут - "Карантин у школах"

/Files/images/01.jpg

Сім фраз, які не треба казати школярам

Усі знають, що зі словами завжди треба бути обережними, зокрема якщо ці слова ви адресуєте своїй дитині-школяреві. Психологи стверджують, що ваші різкі висловлювання можуть призвести до того, що у дитини з’являться проблеми з успішністю, труднощі в стосункахз учителями й однокласниками. З повним текстом документу знайомимось тут - "7 фраз"

/Files/images/01.jpg

Як можна запобігти поширенню респіраторних захворювань, зокрема вірусу SARS-CoV-2

Рекомендації для батьків про кілька важливих кроків, щоб захистити себе і інших від зараження респіраторними вірусами в школі. З текстом документу знайомимось за цим посиланням - "Рекомендації батькам"

/Files/images/01.jpg

Про коронавірус

У ці дні навколо шириться багато чуток і фейків. Важливо залишатися спокійним та не довіряти недостовірній інформації. І завжди є прості правила, як захистити себе та інших і що робити, якщо ви погано почуваєтеся.

Відео дивимось за цим посиланням - "Будьте здорові"

Товариство Червоного Хреста України відзняло ролик, в якому розповідається, як знизити ризик інфікування небезпечною хворобою.

Відео дивимось за цим посиланням - "Як знизити ризик..."

Або завантажте відео з цієї папки - "Про коронавірус"

/Files/images/01.jpg

Обережно! Грип!

З пам'яткою пропонуємо ознайомитись за цим посиланням - "Грип"

/Files/images/01.jpg

Про підсумки навчально-виховної роботи

З презентацією щодо підсумків навчально-виховної роботи можна ознайомитись, перейшовши за посиланням: "Підсумки"

/Files/images/01.jpg

Даруймо особливим дітям любов та підтримку!

З 16 квітня 2019 року у м. Золочеві розпочала роботу Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» (ІРЦ), де здійснюється системний супровід дітей з особливими освітніми потребами та надання їм психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг.

Фахівці інклюзивно-ресурсного центру проводять комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей з особливим потребами від 2 до 18 років за такими напрямками: оцінка фізичного розвитку; оцінка мовленнєвого розвитку; оцінка когнітивної сфери; оцінка емоційно-вольової сфери; оцінка начальної діяльності.

Детальніше з основними завданнями інклюзивно-ресурсного центру, переліком документів, що необхідні для проведення комплексної оцінки та іншою корисною інформацією ви можете ознайомитись за цим посиланням: «Інклюзивно-ресурсний центр»

Контакти: вулиця Шашкевича 87, містоЗолочів, Львівська область,80700, Контактний номер: +380974741239, Email: irc.zolochiv@ukr.net

/Files/images/030519_01.jpg

Обережно! Кір!

/Files/images/280119_01.jpg

/Files/images/01.jpg

Медична довідка: нове роз’яснення МОЗ

МОЗ надало нове роз’яснення Міністерству освіти і науки про те, яку медичну довідку потрібно надавати для зарахування дитини до дитсадка.Відповідний листнадійшов до МОН сьогодні, 25 квітня, замістьпопереднього роз’яснення.

Також, скориставшись посиланням, ви дізнаєтесь про те,

Яка довідка потрібна для відвідування дитсадка

Яка довідка потрібна для відвідування школи

Про форми для профілактичних щеплень

Отож, детальніше читаємо тут: "Про медичні довідки"

/Files/images/180217_16.jpg

Вітаємо Вас зі святом весни, святом щастя, святом Божого Воскресіння. Нехай прийде воно у ваше життя, у ваше серце.

Нехай прощення, розуміння, любов, мир і дружба будуть панувати у вашому житті і в житті всіх, хто вас оточує, хто вам дорогий.
Христос воскрес! Воістину воскрес!

З повагою дирекція та колектив Білокамінського НВК

/Files/images/180217_15.jpg

Дитина має право на фізичний, розумовий, духовний та соціальний розвиток. Для цього дитині потрібні відповідні умови та рівень життя. Основний обов’язок щодо забезпечення цих умов покладається на батьків у межах їх здібностей та матеріальних можливостей.

Проблеми, які виникають у дітей, слід розв’язувати зусиллями багатьох дорослих, а також соціальних педагогів, які надають конкретну допомогу суб’єктам навчально-виховного процесу у вигляді педагогічної та правової підтримки з метою захисту учнів.

Педагоги, соціальні педагоги, психологи ведуть соціальний супровід учнів з метою подолання життєвих труднощів, збереження, підвищення їх соціального статусу серед однокласників, молоді.

/Files/images/180217_15.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 490