/Files/images/01_050623.jpeg

Антибулінгова політика

Основним завданням сучасної школи, що підтверджується й поширюється Міністерством освіти і науки України та Міжнародною організацією ЮНІСЕФ є створення нового освітнього простору, головними засадами якого є створення безпечного навчального середовища, а також забезпечення прав, свобод та інтересів дітей. Концепція «Нова українська школа» (НУШ) вимагає реформування існуючого алгоритму розвивальної, корекційної та профілактичної роботи, адже дуже часто в освітніх закладах постає проблема булінгу та порушення норм поведінки учнями, що не дозволяє в повному обсязі досягти поставлених демократичних орієнтирів. Важливою умовою ефективності роботи працівників психологічної служби є розставлення пріоритетів та цілей, викладених комітетом ООН

Детально із документом можна ознайомитись за покликанням: «Антибулінгова політика»

/Files/images/01_050623.jpeg

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в Білокамінському ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. М. Шашкевича в 2023/2024 н.р.

Детально із документом можна ознайомитись за покликанням: «План заходів»

/Files/images/01_050623.jpeg

Угода шкільної спільноти Білокамінського ЗЗСО

Школа відіграє ключову роль у формуванні активної громадської позиції, адже кожен отримує тут перший досвід суспільного життя та взаємодії з іншими. Концепція нової української школи передбачає не тільки розвиток соціальних та громадянських компетентностей, форм поведінки, необхідних для ефективної співпраці з громадою, але й пропонує поглибити автономію школи та вчителя.

Детально із документом можна ознайомитись за покликанням: «Угода»

/Files/images/01_050623.jpeg

Кодекс безпечного освітнього середовища Білокамінського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Маркіяна Шашкевича Золочівської міської ради Золочівського району Львівської обасті

Безпечне освітнє середовище – це стан освітнього середовища, в якому наявні безпечні умови навчання та праці, комфортна міжособистісна взаємодія, що сприяє емоційному благополуччю учнів, педагогів і батьків, відсутні будь-які прояви насильства та є достатні ресурси для їх запобігання, а також дотримання прав і норм фізичної, психологічної, інформаційної та соціальної безпеки кожного учасника освітнього процесу.

Детальніше з інформацією можна ознайомитись за цим покликанням: «Кодекс»

/Files/images/01_050623.jpeg

16 днів проти насильства

Починаючи з 2001 року у період з 25 листопада до 10 грудня в Україні проводиться широка інформаційна кампанія "16 днів проти насильства", що збільшує розуміння та обізнаність про всі форми насильства та сприяє створенню соціального простору, вільного від насильства. Метою відеоролика є привернення уваги на підвищення рівня обізнаності громадськості до проблеми вчинення насильства у будь яких його проявах.

Ми - проти насильства!

/Files/images/01_050623.jpeg

Що є булінгом?

Згідно з ЗУ «Про освіту» булінгом (цькуванням) є: дії чи бездіяльність; полягає у різних формах насильства; вчиняється як очно, так і через цифровий простір; вчиняється між учасниками освітнього процесу, коли дитина є однією зі сторін (між учнями або між учнями та вчителем); реальним або ймовірним наслідком є шкода психічному або фізичному здоров’ю.

Відповідно, до булінгуневідносяться такі випадки: – цькування між вчителями, що не стосується учнів; – цькування в мережі Інтернет, що відбувається не між учасниками одного освітнього середовища.

Булінг також визначається як жорстоке поводження (пп.2. п. 5. Постанови КМУ №585) та передбачає реагування відповідними суб’єктами – Службою у справах дітей та Національною поліцією України.

Всі учні мають право на захист від булінгу (стаття 53 ЗУ «Про освіту»), а керівник закладу зобов’язаний забезпечити освітнє середовище, вільне від насильства.

Право на захист від булінгу

Відповідальність за булінг (цькування) між учасниками освітнього процесу передбачена статтею173-4 КУпАП.

/Files/images/01_050623.jpeg

Керівник закладу освіти (директор) повинен згідно зі ст.26 ЗУ “Про освіту”:

розглянути заяву про випадок булінгу, а також вжити заходів за рішенням комісії на основі розслідування випадку

забезпечення виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг тим, хто вчинив булінг, потерпів від нього або став свідком цькування

повідомити уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу

/Files/images/01_050623.jpeg

Повноваження комісії з розгляду випадку булінгу (згідно з Постановою КМУ №585):

Аналіз інформації про обставини булінгу

Розроблення, виконання, систематичний (щоквартальний) перегляд і коригування індивідуального плану із забезпеченням відповідності запланованих заходів інтересам дитини

Ініціювати розгляд питання щодо соціального захисту дитини.

Заклад освіти зобов’язаний (стаття 26 ЗУ «про освіту» та Постанова КМУ №585) повідомити Службу у справах дітей та органи Національної поліції України про випадок булінгу

/Files/images/01_050623.jpeg

Роль поліції в реагування на булінгзгідно з Наказом МВС №1044 від 19.12.2017

Дитина, яка вчинила булінг, потрапляє на профілактичний облік підрозділів ювенальної превенції.
Якщо булер протягом року не вчиняв інше цькування, він/вона знімається з профілактичного обліку.

/Files/images/01_050623.jpeg

Написати заяву про булінг

Заява пишеться на ім’я директора згідно з ЗУ «Про звернення громадян».

Заява оформлюється відповідно до ЗУ «Про звернення громадян». Таке звернення може бути подано як усно, так і письмово, однак дуже рекомендовано подавати звернення письмово.

Хто може звернутись з такою заявою?

Зі зверненням може звернутись потерпілий учень/свідок (абзац 2 статті 9 ЗУ «Про охорону дитинства»), або його/її батьки.

/Files/images/01_050623.jpeg

Антибулінгова політика, яка схвалена педагогічною радою закладу (протокол №16 від 12.08.2020р.)

Основним завданням сучасної школи, що підтверджується й поширюється Міністерством освіти і науки України та Міжнародною організацією ЮНІСЕФ є створення нового освітнього простору, головними засадами якого є створення безпечного навчального середовища, а також забезпечення прав, свобод та інтересів дітей. Концепція «Нова українська школа» (НУШ) вимагає реформування існуючого алгоритму розвивальної, корекційної та профілактичної роботи, адже дуже часто в освітніх закладах постає проблема булінгу та порушення норм поведінки учнями, що не дозволяє в повному обсязі досягти поставлених демократичних орієнтирів.

Детальніше читаємо за цим посиланням: «Антибулінгова політика»

/Files/images/01_050623.jpeg

Угода шкільної спільноти Білокамінського НВК, яка схвалена Загальними зборами закладу (протокол №30 від 30.06.2020р.)

Школа відіграє ключову роль у формуванні активної громадської позиції, адже кожен отримує тут перший досвід суспільного життя та взаємодії з іншими. Концепція нової української школи передбачає не тільки розвиток соціальних та громадянських компетентностей, форм поведінки, необхідних для ефективної співпраці з громадою, але й пропонує поглибити автономію школи та вчителя.

Відповідно до вимог Ради Європи, нової української школи, місії Організації Міжнародного Бакалаврату та міжнародної Британської школи у цьому документі ми декларуємо основні положення УГОДИ Білокамінського НВК, відповідно до яких усі учасники освітнього процесу повинні поважати один одного, а всі важливі рішення повинні обговорюватися і прийматися за участі всіх сторін, яких ці рішення стосуються. Крім того, ця Угода вимагає взаємодії усіх зацікавлених сторін – від учнів, вчителів, адміністрації НВК до місцевої влади та представників громади.

Детальніше читаємо за цим посиланням: «Угода»

/Files/images/01_050623.jpeg

План заходів БілокамінськогоЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. М. Шашкевича спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) та попередженню насильства в учнівському середовищі, в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми у 2021-2022 н.р.

З документом можна ознайомитись за цим посиланням: «План заходів»

/Files/images/01_050623.jpeg

Алгоритм дій у випадку проявів булінгу в закладі освіти

З документом можна ознайомитись за цим посиланням: «Алгоритм дій»

/Files/images/01_050623.jpeg

Алгоритм дій працівник азакладу освіти в разі виявлення випадку насильства над дитиною

1. У випадках, коли ви маєте підозри жорстокого поводження з дитиною або є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, інших працівників закладу або інших осіб), ваші дії:

§ Повідомити про це в усній чи письмовій формі адміністрацію закладу освіти.

§ Самостійно письмово повідомити про це службу у справах дітей, управління освіти.

§ Самостійно повідомити про виявлений факт жорстокого поводження з дитиною в поліцію.

2. У випадках, коли до вас звернулася дитина з усною скаргою щодо жорстокого поводження з нею, ваші дії:

§ Оформити звернення дитини в письмовій формі та передати його до адміністрації освітнього закладу;

§ Оформити звернення дитини в письмовій формі та передати його до територіального підрозділу служби у справах дітей;

§ Оформити звернення дитини у письмовій формі та передати його до поліції

/Files/images/01_050623.jpeg

Алгоритм діяльності шкільних практичних психологівпри виникненні ситуацій булінгу:

Ознайомлення учасників навчально-виховного процесу з нормативно - правовою базою та регулюючими документами щодо превенції проблеми насилля в освітньому середовищі.

З документом можна ознайомитись за цим посиланням: «Алгоритм дій шкільного психолога»

/Files/images/01_050623.jpeg

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки насильства, булінгу (цькування) в Білокамінському ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. М. Шашкевича

Учасники освітнього процесу у разі виявлення ознак чи факторів, що можуть вказувати на насильство, булінг, складні життєві обставини, жорстоке поводження з дитиною/працівником закладу освіти або ризики щодо їх виникнення стосовно дитини/працівника закладу освіти, можуть подати письмову заяву уповноваженій особі закладу освіти. Заява подається у письмовому вигляді на ім’я керівника освітнього закладу відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Право подати заяву мають здобувачі освіти, їх батьки, педагоги, інші учасники освітнього процесу.Заява заповнюється державною мовою, розбірливим почерком. Виправлення не допускаються. У заяві необхідно вказати: прізвище, ім’я, по батькові заявника, адресу фактичного проживання, контактний телефон; статус (постраждалий чи свідок булінгу);навести розгорнутий виклад фактів;інформацію щодо джерела отримання інформації; тривалість;дата подання заяви та особистий підпис.

З документом можна ознайомитись за цим посиланням: «Зразок заяви»

/Files/images/01_050623.jpeg

Кiлькiсть переглядiв: 149