/Files/images/180217_16.jpg

Всеукраїнський день психолога

В Україні щороку 23 квітня відзначаєтьсяВсеукраїнський деньпсихолога. Психологія - це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини.

Історія свята

Дев'ятнадцяте століття стало для психології століттям поступового зародження її як наукової дисципліни, виділення відповідних областей з філософії, медицини, точних наук. Батьком психології вважають Вільгельма Вундта, який в 1879 році він відкрив першу в світі психологічну лабораторію, в якій проходили дослідження феноменів свідомості. Цей рік вважається роком народження психології як науки.

Класифікація психологів

Психолог-теоретик / дослідник. Займається розробкою теорій і методів в науці.

Психолог-практик. Застосовує професійні знання на практиці

Викладач психології. Вчить психології в школах, університетах

Цікаві факти про психологію людини

1. Щоб сформувати звичку, людині потрібно 66 днів.

2. З закритими очима інформація засвоюється і запам'ятовується краще.

3. Мозок і шлунок так сильно пов'язані, що часто емоції і відчуття відбиваються на останньому. Особливо, якщо це тривоги.

4. Любов до людини і любов до образу людини - абсолютно різні види любові.

5. Записуйте свої мрії. Так ви сформулюєте їх більш чітко.

6. Нюх тісніше інших органів почуттів, яке пов'язане з пам'яттю.

7. Здатність думати про те, що ми думаємо - одна з ознак високого інтелекту.

8. Кожен з нас вміщує в собі три особи - яка сприймається оточуючими, бажана особистість і реальна особистість.

9. Якщо ви мрійник, то ви частіше за інших бачите сни і запам'ятовуєте їх.

10. Сім'я і близькі друзі - складові щасливого дитинства.

/Files/images/01.jpg

Світ професій

З метою розуміння важливості особистої готовності до професійного самовизначення, знань про світ професій та їх особливості, практичним психологом закладу у 8, 10 класі були проведені заняття з елементами тренінгу «Ти старшокласник? Час обирати професію!» та «Світ професій». Учні працювали в групах. Виконували вправу «Відгадай професію», брали активну участь у міні-дискусії «Я та моя професія», виконували самостійну роботу «Оціни себе», ознайомилися з профорієнтаційною абеткою.

Соціальний педагог Грабинська Х. М. провела тест Д. Голланда "Визначення типу особистості", тест "Моя майбутня професія" та диференційно-діагностичний опитувальник.

Світлини можна переглянути за цим покликанням: «Світ професій»

/Files/images/01.jpg

Тімбілдінг – майстерня командного духу

Заняття з елементами тренінгу з вчителями, що атестуються у 2023 році «Тімбілдінг – майстерня командного духу» провела практичний психолог Бондаренко О.Є. Мета заняття – формування та посилення загального командного духу, шляхом згуртування педагогів закладу, психологічне розвантаження працівників, поліпшення психологічної атмосфери освітнього процесу.

Світлини можна переглянути за цим покликанням: "Тімбілдінг"

/Files/images/01.jpg

БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ - для батьків

Щодо проведення Дня безпечного Інтернету (Лист МОНУ від 01.02.2011 № 1/9-59) З кожним роком все більше українських дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. Можливість підключитися до мережі не тільки через ПК, але й за допомогою мобільних телефонів сприяє цій тенденції. Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості. Проте, оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди безпечної. У зв'язку із цим виникає проблема забезпечення безпеки дітей. А хто їм може в цьому допомогти, якщо не батьки?

Детальніше з порадами можна ознайомитись за цим покликанням: "Безпека в Інтернеті"

/Files/images/01.jpg

Інтернет - це частина твого життя. зроби його безпечним.

Інформаційне заняття "Правила користування інтернет -ресурсами" з учнями 5-6 класів провели практичний психолог Бондаренко О. Є та соціальний педагог Грабинська Х. М.

Світлини можна переглянути за цим покликанням: «Інтернет»

/Files/images/01.jpg

Вплив алкоголю на організм людини

З метою профілактики вживання алкогольних напоїв учнями, соціальним педагогом Грабинською Х. М., було проведено заняття з елементами тренінгу у 9, 10, та 11 класах "Вплив алкоголю на організм людини". Під час заняття учні розглянули вплив алкоголю на людину і наслідки вживання алкогольних напоїв. За допомогою гри продемонстрували що таке бути сліпим до небезпеки. З'ясували які існують факти і міфи вживання алкоголю. Провели експеримент з камінцем у взутті порівнявши із тривалим та надмірним вживання алкоголю. Завершили заняття "смаковою грою" за умовами якої клас було поділено на дві команди. Кожен учасник по черзі виходив і відгадував загадку, якщо не відгадав тоді тягнув папірець з капелюха, якщо "-", тоді пив підсоленій воду, якщо "+" тоді кока-колу.

Здоров'я - це в першу чергу, спосіб життя людини. Це той стиль, який людина вибирає для себе, і саме він визначає, досягне людина благополуччя чи ні!

Світлини можна переглянути за цим покликанням: «Вплив алкоголю»

/Files/images/01.jpg

16 днів проти насильства

В рамках акції "16 днів проти насильства" соціальним педагогом Грабинською Х.М. було проведено заняття з елементами тренінгу "Моя безпека", метою якого було ознайомити учнів з поняттям " булінгу", розказати про види та наслідки булінгу. Розвивати вміння пошуку шляхів виходу із складної ситуації, виховувати почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства.

Світлини можна переглянути за покликанням: «16 днів проти насильства»

/Files/images/01.jpg

До Міжнародного дня волонтера

До Міжнародного дня волонтера. Свої перші кроки у волонтерській діяльності зробили учні 5 класу. Вони підготували для дітей з інвалідністю сюрприз "Візьми собі шматочок щастя". А юні волонтери 6 класу Дзядига Яринка та Чорний Вадим виготовили Ангеликів. Ці скромні подарунки, виготовлені своїми руками, були передані дітям у Білокамінський реабілітаційний центр.

Світлини можна переглянути за покликанням: «До Міжнародного дня волонтера»

/Files/images/01.jpg

Всесвітній день боротьби зі СНІДОм

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДОм. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема.

«Хто попереджений – той захищений» - під таким гаслом 1 грудня – всесвітнього дня боротьби зі СНІДом пройшли заходи у Білокамінському ЗЗСО. Цікавим був флешмоб «Червону стрічку носять небайдужі» ( психолог – Бондаренко О.Є.), розширили свої знання про небезпеку епідемії СНІДу на занятті, яке провела вчителька основ здоров'я Чайковська О.П. вікторину «Що треба знати про СНІД» для учнів школи провела соціальний педагог Грабинська Х.М. Цього дня відбулися заходи «Ми проти СНІДу», «СНІД – загроза людству». Метою цих заходів було – усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД та вберегти себе від цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.

Світлини можна переглянути за цим покликанням: «1 грудня»

/Files/images/01.jpg

Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для кожної країни світу, включаючи Україну. Особливо в час війни.

02 грудня 2022 року практичний психолог Бондаренко О, Є. в рамках акції «16 днів проти насилля» провела з учнями навчального закладу правопросвітницький захід для дітей на тему: «Протидія торгівлі людьми».

Разом з учнями було обговорено різновиди торгівлі людьми, серед яких примусова праця, рабство, звичаї подібні до рабства, сексуальна експлуатація, використання у порнобізнесі, примусова вагітність, вилучення органів, проведення дослідів над людиною, використання у жебрацтві, втягнення в злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, продаж дитини.

Світлини можна переглянути за цим покликанням: «2 грудня»

/Files/images/01.jpg

16 днів проти насильства

В рамках акції «16 днів проти насилля» практичним психологом школи спільно з класним керівником 3 класу було проведено інтерактивне заняття «Вчимося дружити та бути уважним один до одного».

Метою заняття – протидія булінгу, навчання культури спілкування, пошуку конструктивних рішень проблемних ситуацій, відповідальності за власні вчинки і слова, вихованню в учнів поваги один до одного. Цікавими, емоційними були для учнів вправи «Не дай мені впасти», мозковий штурм «Дружба – це..», калейдоскоп запитань, вправа «З ким подружився» і інші.

Світлини можна переглянути за цим покликанням: "16 днів проти насильства"

/Files/images/01.jpg

Аналітична довідка за результатами дослідженняадаптаціїучнів1-ого класу Білокамінського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Маркіяна Шашкевича

Обстеженню підлягали учні 1 класу. (класний керівник – Сернюк Л.М.)
в кількості 23 учнів.

З довідкою можна ознайомитись за цим покликанням – «Довідка»

/Files/images/01.jpg

Аналітична довідка за результатами дослідженняадаптаціїучнів 5 класу Білокамінського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Маркіяна Шашкевича

Перехід учня з початкової школи другого ступеня супроводжується низкою специфічних проблем, що потребують особливої уваги. Складність цього періоду зумовлена, насамперед, сукупністю психофізіологічних та особистісних змін, які відбуваються у внутрішньому світі дітей на межі 3-4 і 5-х класів.

З довідкою можна ознайомитись за цим покликанням – «Довідка»

/Files/images/01.jpg

Міжнародний день некуріння

Щорічно 13 листопада відзначається Міжнародний день некуріння. До цієї корисної ініціативи приєдналися країни в усьому світі.

Найбільш поширеною шкідливою звичкою є тютюнопаління. Воно стало побутовою вадою більшості чоловіків, багатьох жінок, юнаків і дівчат, а дуже часто і дітей школярів. Мало не всі вони вважають паління безневинною забавою, нешкідливою для здоров’я.

З метою просвіти учнів про шкідливість куріння та психічну залежність від нього, шкідливий вплив тютюну та електронних сигарет на органи людини психологічною службою та учнівським самоврядуванням було проведено інформаційне повідомлення «Нові норми бездимного законодавства: що і де заборонено курити з 11 липня 2022 року», бесіди «Відповідальність за порушення», «Як захистити себе та своїх рідних від пасивного куріння», перегляд відеороликів.

/Files/images/01.jpg

Всесвітній день доброти. Поспішай робити добро

Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day), датою для якого був вибраний день відкриття в 1998 році в Токіо 1-ї конференції Всесвітнього руху доброти (World Kindness Movement).

Детальніше читаємо за цим покликанням: "Всесвітній день доброти"

/Files/images/01.jpg

Виховуючи дітей – виховуємо себе

1 листопада був проведений тренінг для батьків «Виховуючи дітей – виховуємо себе». Мета тренінгу – поглибити знання батьків з питань виховання дітей, підвищити їх психолого-педагогічну компетентність у питаннях дитячо-батьківських стосунків, залучати батьків до організації освітнього процесу, зацікавлюючи їх шкільним життям. Цікаво та емоційно були проведені вправи «Склянка води», «Лист», «Залізничний квиток». Атмосфера тренінгу була доброзичливою. Батьки висловили бажання продовжити навчання і надалі.

Світлини заходу можна переглянути за цим покликанням: "Тренінг"

/Files/images/01.jpg

Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози

20 жовтня проводиться Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози. Мета проведення цього Дня – привернути увагу світової спільноти до проблем ранньої діагностики та лікування цієї недуги.За даними ВООЗ, рак молочної залози є найпоширенішим раковим захворюванням серед жінок як в розвинених, так і в країнах, що розвиваються.

З повним текстом можна ознайомитись за цим покликанням: «Всесвітній день»

/Files/images/01.jpg

18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.

Детальніше читаємо за цим покликанням: "Торгівля людьми"

/Files/images/01.jpg

Психологічний тренінг

23 вересня 2022 року в Білокамінському ЗЗСО I-III ступенів імені Маркіяна Шашкевича відбувся психологічний тренінг у рамках Проєкту ГО "Гендерний креативний простір" «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України».

Детальніше читаємо тут - "Психологічний тренінг"

/Files/images/01.jpg

Міжнародний день миру

Найбільше в світі щастя – це мир, коли люди не здригаються від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрати.

День 21 вересня – Міжнародний День Миру. З метою формування глибокого розуміння знань учнів про важливість миру на Землі, виховання патріотизму, любові до своєї країни, гуманного ставлення, до інших народів соціально-психологічна служба школи разом з класними керівниками провели ряд заходів.

Інформаційно тематичне повідомлення у 5,6, 7 класах «Безціне слово Мир, страшне слово війна», флешмоб у 1та 3 класах «Голуб миру», годину спілкування «Хай буде мир на нашій Україні».

Світлини заходу дивимось тут - "Міжнародний день миру"

/Files/images/01.jpg

Життя – найвища цінність

В рамках проведення заходів до Всесвітнього дня запобігання самогубства з учнями 8 класу було проведено годину психолога «Життя – найвища цінність».

Детальніше читаємо тут: "Життя - найвища цінність".

/Files/images/01.jpg

Вправи на зняття стресу

Пропонуємо ознайомитись з відео щодо зняття стресу. Для перегляду відео роликів необхілноперейти за покликанням: "Зняття стресу"

/Files/images/01.jpg

Як говорити з дітьми про війну

Чи пояснювати дітям причини війни? В психологів є різні думки з цього приводу.

Діти все розуміють. Деякі батьки сприймають це поширене твердження надто буквально і не ламають собі голову над тим, як пояснити дитині, що відбувається на сході країни, застерігають психологи.

"Якщо ми не будемо давати дітям свою картину світу, пояснювати, що йде війна, що на ній гинуть люди, то діти фантазуватимуть і придумуватимуть свої варіанти того, що відбувається", - пояснює доктор психологічних наук Вікторія Горбунова. І ці фантазії, каже вона, зазвичай ще страшніші за реальність. До Дня захисту прав дитини ВВС Україна запитала експертів, як треба говорити з дітьми про війну.

З повним текстом можна ознайомитись за цим покликанням: "Як говорити з дітьми про війну"

/Files/images/01.jpg

Сльози - не прояв слабкості. 5 наукових фактів, чому плакати корисно

Немає нічого страшнішого для чоловіків, ніж жіночі сльози. У цей момент сильна стать впадає в паніку, у них виникає почуття безпорадності і зазвичай закінчується з'ясуванням відносин. Якщо ви звикли за допомогою сліз маніпулювати чоловіком, то рано чи пізно він просто втече від такого нервування. Але якщо в горлі вже ком стоїть, то стримувати його теж не варто.

Пропонуємо вашій увазімедичні аргументи, чому плакати корисно. Для ознайомлення з ними скористайтесь цим покликанням: "5 наукових фактів"

/Files/images/01.jpg

Рекомендації щодо профілактики суїцидальних тенденцій серед учнів

Суїцидальна поведінка не є виключно медичною чи психологічною проблемою. Причини такого складного феномену як суїцид включають у себе соціальні, економічні, психологічні, культурні, релігійні і медичні фактори ризику. Профілактика суїцидальних дій є комплексним завданням, виконання якого можливе за ефективної взаємодії різних прошарків суспільства, має бути забезпечено комплексним підходом та виробленням конкретної превентивної стратегії.

Суїцидальна поведінка– це аутоагресивні дії людини, які свідомо та навмисно спрямовані на спрямовані на позбавлення себе життя в результаті зіткнення з нестерпними життєвими обставинами. Фактор навмисності та передбачення смерті від подібних форм поведінки, що відносяться до нещасних випадків.

Детальніше читаємо тут - "Про суїцидальну повелінку"

/Files/images/01.jpg

ПСИХОЛОГЧНА СЛУЖБА ПОВІДОМЛЯЄ: "16 листопада - Міжнародний день толерантності"

16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.

У рамках Міжнародного дня толерантності у 2 класі проведено бесіду «Що таке толерантність?» та проведено гру «Так чи не так». Протягом тижня Толерантності у школі буде проведено ряд цікавих заходів.

Детальніше читаємо тут - "Міжнародний день толерантності"

/Files/images/161121_01.jpg

/Files/images/01.jpg

Добро починається з тебе

/Files/images/121121_02.jpg

Учні 3 класу Білокамінського ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. М. Шашкевича долучились до акції «Роби добро!»

Це привід згадати про справжні цінності нашого життя і про те, що доброта здатна творити дива.

Відео можна переглянути за цим посиланням: "Добро починається з тебе"

/Files/images/01.jpg

13 листопада – Всесвітній день доброти

/Files/images/121121_01_1.jpg

Саме цього дня 1998 року на Першій конференції Всесвітнього руху доброти в Токіо було засновано нове свято. Його ініціатором став волонтерський рух “За доброту”, що з’явився в Японії 1997 року.

Цілі і завдання організації– надихати людей на добрі вчинки і сприяти поліпшенню життя у світі за допомогою добрих вчинків. Всесвітній день доброти, на думку засновників свята, – це можливість нагадати людям про важливість прояву людяності і взаємодопомоги у повсякденному житті.

Рух доброти затвердив декларацію, в якій написано, що людська доброта має фундаментальну важливість як головна умова осмисленого життя. Глобальне прагнення учасників руху– створити світ, здатний співчувати і виявляти доброту. Символом свята є відкрите серце. А суть святкування в тому, щоб нагадати людям про важливість прояву людяності і взаємодопомоги в сучасному житті.

Долучитися може кожен охочий– головне, щоб людина хотіла і була готова допомагати іншим. Учасники руху на колективних зустрічах розповідають про ідеї добрих справ і способи втілення їх у життя.

Офіційно Всесвітній день доброти затвердили у Сінгапурі 18 листопада 2000 року на третій конференції Руху доброти.

На думку організації, саме в сучасному світі, за нестачі спілкування і в еру глобальних технологій, проблемою є відсутність співучасті. Також метою Всесвітнього дня доброти є об’єднання націй, незважаючи на культурні бар’єри. У День доброти учасники організації дарують незнайомим людям квіти, а плани допомоги нужденнимутілюють цілий рік.

/Files/images/121121_01.jpg

З нагоди цього дня у школі було проведено цікаві заходи.

Світлини можна переглянути за цим посиланням: "Всесвітній день доброти"

/Files/images/01.jpg

Всесвітній день психологічного здоров'я

/Files/images/111121_02.jpg

Важливо, щоб людина, обираючи спосіб життя брала до уваги не тільки збереження фізичного здоров'я, але й дбала про свій задовільний психічний стан.

У закладі працював "Сонячний фотограф". Фотографували всіх бажаючих, головна умова - радісна усмішка. З учнями 1 класу проведено флешмоб "Мій щасливий день". Дев'ятикласники брали участь в анкетуванні "Моє здоров'я"

Більше світлин можна переглянути за цим посиланням: "Всесвітній день психологічного здоров'я"

/Files/images/01.jpg

Рекомендації психолога: «Дистанційне навчання – випробування чи можливості».

Любі діти! Вам випало випробування навчатися в незвичайних умовах, але навіть у цій ситуації ви можете отримати для себе користь:

- навчитися брати відповідальність за результати своєї діяльності; - навчитися знаходити, систематизувати інформацію з різних джерел; - виховувати в собі уважність, уміння планувати та правильно розпоряджатися своїм часом.

З якими труднощами ви можете зіткнутися та як їх подолати?

- недостатнє забезпечення техніки для використання Інтернет ресурсів.

Що робити?

- не соромтеся просити у своїх педагогів роз’яснення щодо потрібної вам інформації; - заручіться підтримкою батьків: - попросіть допомоги у друзів; - використовуйте матеріали підручників, енциклопедій.

Таким чином, сформуєте у себе важливу особистісну якість: усвідомленість, відповідальність, уміння вирішувати проблеми та розширювати свої можливості для досягнення бажаного результату.

У зв’язку з тим, що вам належить самостійне вивчення матеріалу, навантаження на вашу розумову діяльність суттєво збільшиться, збільшиться батьківський контроль.

Що робити?

- раціонально розподіліть час; - обов’язків відпочинок протягом 2-х годин від усіх інформаційних джерел; - змініть рід діяльності на протилежний інтелектуальному – денний сон, прогулянку, заняття спортом і т. д.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Не буває людей, які помиляються і у яких виходить все і одразу. Якщо у вас щось не виходить, дайте собі слово обов’язково знайти спосіб вирішити це завдання, подумати якими шляхами ви можете досягти результату.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! У вас є люди, які завжди готові допомогти і підтримати. Не соромтеся звертатися до вчителів, практичного психолога за підтримкою, допомогою та порадою.

/Files/images/01.jpg

Психологічна просвіта. 18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Детальніше читаємо за цим покликанням: "День боротьби з торгівлею людьми"

/Files/images/01.jpg

Про булінг

Булінґ (від англ. bully – хуліган, задирака, грубіян, «to bully» — задиратися, знущатися) – тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки, щоб заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або ж створити негативне середовище для людини.

Детальніше читаємо за цим посиланням – «Про булінг»

/Files/images/01.jpg

Дитина стала жертвою булінгу. Що можуть зробити вчителі?

У школі вирішальна роль у боротьбі з булінгом належить учителям. Проте впоратися з цією проблемою вони можуть тільки за підтримки керівництва школи, батьків, представників місцевих органів влади та громадських організацій.

Про те, що потрібно зробити для успішної боротьби з насильством у школі читаємо тут – «Що можуть зробити учителі?»

/Files/images/01.jpg

Як реагувати на цькування

Молодші школярі мають неодмінно звертатися по допомогу до дорослих — учителів і батьків. Допомога дорослих дуже потрібна і в будь-якому іншому віці, особливо якщо дії кривдників можуть завдати серйозної шкоди фізичному та психічному здоров'ю.

Старші діти, підлітки можуть спробувати самостійно впоратись із деякими ситуаціями. Психологами було розроблено кілька порад для них.

Про те, як впоратися з ситуацією самостійно читаємо за цим посиланням – «Як реагувати на цькування»

/Files/images/01.jpg

Дитина стає жертвою булінгу. Що можуть зробити батьки?

Багато учнів соромляться розповідати дорослим, що вони є жертвами булінґу.

Що сказати дитині, якщо вона все-таки підтвердила в розмові, що вона стала жертвою булінґу, читайте за цим посиланням – «Що можуть зробити батьки?»

/Files/images/01.jpg

Поради батькам

«Мистецтво доброти: навчіть дитину піклуватися про інших»

/Files/images/01.jpg

Поради учителям

«Як зберігати рівновагу під тиском стресу»

«Як уникнути паніки під час карантину»

/Files/images/01.jpg

Поради учням

"Дітям переглянути техніки нетрадиційного малювання"

/Files/images/01.jpg

У Білокамінському ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Маркіяна Шашкевича з 19.04. – 23.04.21 р. проводиться тиждень психології.

Тиждень психології зайняв своє місце серед інших предметних тижнів, оскільки з психологією пов’язаний увесь навчально-виховний процес. А. Макаренко писав: «Педагогіка – це майстерня, а психологія – інструмент, яким там працюють».

Предметний тиждень із психології організовується з метою реалізації психологічного супроводу, розширення і поглиблення знань учнів з психології, розвитку в них інтересу до цієї науки, збагачення знань про внутрішній світ власної особистості та особистості інших людей, прагнення до самопізнання, розкриття творчого потенціалу школярів, створення позитивного емоційного настрою.

Під час тижня проводяться заходи, що охоплюють різні види діяльності: конкурси, ігри, тренінгові заняття, лекції, інтегровані уроки, презентації, години спілкування, анкетування, тестування, виставки малюнків та плакатів. Участь приймають учні, вчителі і батьки. Тиждень планується завчасно, так як він потребує ретельної підготовки. До роботи залучаються практичний психолог та соціальний педагог, класні керівники, учні різних вікових категорій.

/Files/images/01.jpg

Підліток - вже не дитина але ще не дорослий.

В усі часи актуальною проблемою являється підліткова злочинність. Адже проблема підліткової злочинності стоїть не тільки перед працівниками міліції, а і перед всім суспільством в цілому, бо підлітки - це діти, а діти наше майбутнє. Так яке може бути майбутнє, якщо в такому ранньому віці вони стають на злочинний шлях.

Детальніше читаємо тут – «Підліток – відповідальність»

/Files/images/01.jpg

Відповідальність неповнолітніх згідно з Кримінальним та Адміністративним кодексами України

Шановні учні! Знання Кримінального кодексу України завжди знадобляться Вам у житті, бо інколи людина може скоїти дії, які є порушенням закону, не уявляючи, яка відповідальність за це передбачена, або думаючи, що все минеться. В якій би ситуації Ви не опинились, пам’ятайте три правила: Бережи своє життя! Бережи своє здоров'я! Не вступай у конфлікт із Законом!

Пропонуємо Вам уважно прочитати основні витяги з Кримінального кодексу України, що стосуються відповідальності неповнолітніх і будемо впевнені, що вони ніколи не будуть застосовані саме до Вас.

Детальніше читаємо тут – «Відповідальність неповнолітніх»

/Files/images/01.jpg

Пам’ятки для учнів

За здоровий спосіб життя - без алкоголю!

Тютюнопаління – це не для мене!

Скажи «Ні!» наркоманії!

Хочеш радіти життю? Подбай про своє здоров’я!

Детальніше читаємо тут – «Пам’ятки для учнів»

/Files/images/01.jpg

День безпечного Інтернету

Щоб запобігти всім тим негативним явищам та небезпеки, які очікують в Інтернеті, необхідно навчитись правильної поведінки та безпечному користуванню сучасними Інтернет-технологіями.

Детальніше читаємо тут – «День безпечного Інтернету»

/Files/images/01.jpg

Психологічна просвіта

В останні роки спостерігається комп’ютеризація всіх сфер суспільного життя. Комп’ютер в житті і діяльності людей створює не лише різноманітні можливості, але і ряд проблем. Особливе місце в дозвіллі сучасних дітей займають комп’ютерні ігри, що часто викликає занепокоєння у батьків, педагогів, психологів, медиків.

Детальніше читаємо тут – «Психологічна просвіта»

/Files/images/01.jpg

До тижня психології

Виконати вправу "Колесо життєвого балансу" та стати учасником інших активних дійств ви можете, скориставшись наступним посиланням - "До тижня психології"

/Files/images/01.jpg

Пам’ятка. Як боротися з нападами паніки в надзвичайній ситуації

У сучасному світі, на жаль, йдуть війни, відбуваються стихійні лиха, почастішали терористичні акти й пожежі тощо. Саме для таких надзвичайних ситуацій нам і необхідно виробити правильну лінію поведінки, що допоможе зберегти не лише своє життя, але й фізичне й психічне здоров’я. Детальніше читаємо тут – «Пам’ятка»

/Files/images/01.jpg

Поради психолога

Розмовляйте з дитиною,розвивайте її мову. Цікавтесь її справами і проблемами. Надавайте дитині самостійності в діях і прийнятті рішень. Детальніше читаємо тут – «Поради психолога»

/Files/images/01.jpg

Психологічна просвіта. Запорука розвитку дитини – психологічний комфорт

Психологічний комфорт – це відчуття задоволення, прийняття оточення, відповідності стану індивіда до навколишніх умов існування. Якщо змалечку дитину виховувати в атмосфері любові та взаємопорозуміння, вона виросте чуйною та доброзичливою. Детальніше читаємо тут – «Запорука розвитку дитини»

/Files/images/01.jpg

Умови успішного навчання вдома під час карантину

У зв’язку із поширенням коронавірусу в Україні введено карантин – закрито школи, садочки та університети. Чимало дітей в цей період переходять на дистанційне онлайн-навчання. Освіта у школі, під наглядом педагогів, і навчання вдома, за допомогою онлайн-платформ та курсів, відрізняються за своєю специфікою. В першу чергу, вся відповідальність та організація процесу лягає на плечі батьків. Детальніше читаємо тут – «Умови успішного навчання»

/Files/images/01.jpg

13 порад, щоб краще зрозуміти психологію дітей

Одне з найважливіших завдань, яке стоїть перед батьками, - зрозуміти психологію своїх дітей. Зрозуміло, для цього вам не обов'язково отримувати психологічну освіту. Однак ви повинні знати деякі прості речі про дитину: що їй подобається, а що - ні; що змушує її плакати, а що - сміятися; що мотивує її, а що змушує страждати.

Детальніше читаємо за цим посиланням – «13 важливих порад»

/Files/images/01.jpg

Причини агресії в підлітків та способи їх усунення

Ваш підліток виявляє агресію вдома? У такій проблемі ви не самотні. Багато батьків стверджує, що їхні підлітки часто бувають агресивними і вдома, і в колі однолітків.

Детальніше читаємо за цим посиланням – «Про причини агресії»

/Files/images/01.jpg

Рекомендації вчителю, який працює з гіперактивними дітьми

Детальніше читаємо за цим посиланням – «Гіперактивні діти»

/Files/images/01.jpg

Рекомендації для організації роботи самовиховання учнів

Детальніше читаємо за цим посиланням – «Рекомендації по самовихованню учнів»

/Files/images/01.jpg

Рекомендації психолога для вчителів

Кращий спосіб уникнути надмірної агресивності в дитині – виявляти до неї любов. Агресивна реакція – це реакція боротьби. Вона складається з незадоволеності, протесту, виникає при спробі дитини змінити становище речей.

Детальніше читаємо за цим посиланням – «Рекомендації учителю»

/Files/images/01.jpg

Вміння вчителя розв’язувати педагогічні конфлікти.

Вчитель повинен вміти розв’язувати педагогічні конфлікти. Для цього він повинен вчасно зорієнтуватися, проаналізувати ситуацію. В присутності учнів не потрібно давати волю емоціям.

З повним текстом документа знайомимось тут: «Педагогічні конфлікти»

/Files/images/180217_16.jpg

Рекомендації вчителю, який працює з гіперактивними дітьми.

Роботу з гіперактивною дитиною будуйте індивідуально. Дитина завжди повинна перебувати перед очима вчителя

Оптимальне місце в класі для гіперактивної дитини - перша парта навпроти стола вчителя або в середньому ряду

Змініть режим уроку, більше включайте фізкультхвилинок

Дозвольте гіперактивній дитині через кожні 20 хв. підводитись і ходити класом

З повним текстом документа знайомимось тут: «Гіперактивні діти»

/Files/images/180217_16.jpg

Рекомендації для організації роботи самовиховання учнів

Як працювати над собою та про шляхи самопізнання

Про те, який ви, дізнавайтеся зі справ. Успіх у роботі – це показник ваших достоїнств; невдачі характеризують ваші слабкості і недоліки.

З повним текстом документа знайомимось тут: «Самопізнання та самовиховання»

/Files/images/180217_16.jpg

Рекомендації психолога для вчителів

Агресивність в дитині. Кращий спосіб уникнути надмірної агресивності в дитині – виявляти до неї любов. Агресивна реакція – це реакція боротьби. Вона складається з незадоволеності, протесту, виникає при спробі дитини змінити становище речей. Розпач, роздратування, жаль, нетерпіння дорослі виражають куди драматичніше і переконливіше, ніж любов, тому, якщо дитина бачить у дорослих людей, що більш-менш регулярно приглушують любов вона неодмінно стає злою і агресивною. Якщо дитина була надто розпещена або заголублена у перші 3-4 роки життя, то її психічний розвиток сповільнюється, і тоді всяка зміна ставлення до неї викликає агресивні дії.

З повним текстом документа знайомимось тут: «Психолог - учителям»

/Files/images/180217_16.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 465